Často kladené dotazy

 

Jak požádat o prodloužení licence k programu TAGRA.eu?

Stačí pokud na obrazovce "Informace o licenci", která se Vám objeví při spuštění programu (nebo ji můžete najít také v administraci programu) kliknete na tlačítko " Žádost o licenci"  a následně vyplníte webový formulář. Při zpracování žádosti Vám bude vystavena faktura na roční poplatek a po jejím uhrazení bude na Vaši mailovou adresu zaslána prodloužená licence.

Nelze požádat o prodloužení licence přes prohlížeč Internet Explorer.

Zkopírujte si z adresního řádku internetového prohlížece adresu, kterou získáte při otevření prohlížeče přes tlačítko "Žádost o licenci" v programu TAGRA a vložte tuto adresu do jiného prohlížeče např. Google Chrome

Jaký je kontakt na technickou podporu a jaká je její pracovní doba?

Telefonický kontakt je 274 777 390 , předvolba 1, email:.

Pracovní doba helpdesku je PO- ČT 9:00- 12:00 a 13:00- 16:00 hod, PÁ 9:00- 12:00 a 13:00- 14:00 hod

Technická podpora k programu TAGRA Vám může pomoct s technickými dotazy k programu, jeho licencování a zařízením ke stahování dat. 

Při spuštení TAGRY se zobrazí chybová hláška - "Unable to complete network request to host "local host".

Tahle hláška znamená , že Vám na PC neběží správce databáze Firebird. Pokud jej máte instalován otevřte cez tlačítko Start>Ovládací panely>Firebird server Manager>dvojklik>Spustit.

Pokud ho nemáte instalován stáhněte si ho zde a nainstalujte.

Nelze vyčíst kartu řidiče pomocí čtečky karet (GemPC Twin). Jak postupovat? Co ověřit?

Ověřte zda-li je nainstalován ovladač čtečky karet. Popřípadě jej aktualizujte. Ovladač lze stáhnout zde . Při instalaci ovladače mějte čtečku vyjmutou z počítače. Teprve po instalaci ji vložte do PC. Dále zkontrolujte službu Smart card (Karta smart card nebo Čipová karta - dle systému Windows), je-li spuštěna. Tato služba zajišťuje vyčítání karet. Start/Ovládací panely/Nástroje pro správu/Služby. Další příčinou problému s vyčtením může být neprovedení výběru čtečky přímo v programu TAGRA.eu. V tomto případě spusťe program TAGRA.eu, vyberte možnost Vyčíst karty. V „malé tabulce“ informující o průběhu vyčítání karty zvolte tlačítko Vybrat zařízení. Nyní označte uvedené zařízení a potvrďte tlačítke Vybrat. Pro zahájení vyčítání klikněte na Načíst kartu.

 

Nemohu stáhnout data z digitálního tachografu pomocí USB kabelu. Jak postupovat? Co ověřit? 

Nejdřívě zkontrolujte postup stahování z vozidla: 1. zapněte zapalování vozidla klíčkem 2. vložte kartu podniku do tachografu pro povolení stahování dat a připojte konektor kabelu do datového konektoru tachografu. 3. v programu TAGRA.eu nastavte číslo portu COM 4. a zvolte možnost Vyčíst vozidlo. Dále ověřte, je-li nainstalován ovladač pro USB kabel TDT. Ovladač stáhnete zde. Při instalaci ovladače mějte kabel vyjmutý z počítače. Teprve po instalaci jej vložte do PC. Také zkontrolujte nastavení čísla COM portu ve Správci zařízení dle návodu, který je součástí originálního balení kabelu. 

 

Jaká je náročnost práce s programem?

Používání programu je snadné a intuitivní. Vlastní práce s programem TAGRA je jednoduchá - stačí načíst data z digitálního tachografu, nebo z karty řidiče (resp.naskenovat tachografový kotouček ) a program již sám vyhodnotí, nakolik řidič dodržel příslušné předpisy. V případě potřeby je možné si u nás objednat individuální školení na obsluhu programu, při kterém Vás plně seznámíme jak s programem TAGRA.eu zacházet. 

 

Může mě používání programu TAGRA zachránit od případného postihu ze strany kontrolních orgánů?

Bohužel ne zcela, ale kontrolní orgány k tomu, že kotoučky vyhodnocujete, velmi výrazně přihlížejí a případná pokuta se tedy bude pohybovat podstatně níže.

 

Co mohu dělat, pokud mám potíže s instalací nebo používáním programu?

Součástí software TAGRA.eu je podrobný návod. Pokud Vám ani tento návod Váš problém nevyřeší, je Vám k dispozici naše zákaznická podpora. Pomocí telefonu nebo prostřednictvím e-mailu Vám rádi pomůžeme, příp. zodpovíme Vaše dotazy k používání produktu. O spokojenost stávajících zákazníků dbáme především. 

 

Co se stane, pokud se změní příslušné předpisy?

Program TAGRA.eu je průběžně aktualizován. Při změně legislativy budete mít včas k dispozici upgrade tak, aby bylo možné vyhodnocovat data z digitálních i analogových tachografů dle předpisů, které jsou právě v platnosti. 

 

Nejde mi načíst karta řidiče, co mám dělat?

Pravděpodobně bude čtečka karet špatně nainstalovaná. Je třeba čtečku nejprve nainstalovat a teprve poté jí připojit do slotu USB. Po objevení dialogu „Průvodce přidáním nového hardwaru" postupujte podle přiloženého návodu.

 

Umí TAGRA vyhodnocovat i překročení maximální povolené rychlosti?

Ano. TAGRA jako jediný program tohoto zaměření na našem trhu má tuto možnost již v základní verzi.

Jaké jsou hardwarové požadavky na PC?

Doporučená konfigurace je: